שירותי הערכת שווי
15 בפברואר 2018
ניהול תזרים המזומנים
15 בפברואר 2018
הצג הכל

במהלך השנים ראינו מאות עסקים קטנים ובינוניים שמסיבות של עלות מול תועלת וחסכון בכוח אדם , אינן מעסיקות חשב או מנהל כספים . עסקים אלו שהתנהלו בצורה מופתית לכאורה עד מהרה הגיעו להפסדים ואף לחדלות פרעון. בעל העסק שזנח את ניהול התזרים והתעסק ב “כיבוי שריפות” לא נערך כיאות למצוקה התזרימית לא הספיק לבדוק את דוח הגביה ונותני האשראי לא מהרו לתת הלוואות לבעל העסק יצא איפה כי העסק קרס מבחינה ניהולית גרידא על אף שהביקוש למוצר או לשירות נשאר קשיח וגבוה. את הניסיון שצברנו אנו מעמידים לרשות עסקים בהם לבעל העסק אין את תשומות הזמן או הידע או כח אדם מקצועי לצורך טיפול שוטף ולכן אנו מציעים ליווי עסקי צמוד בבית העסק בהתאם לדרישות בעל העסק במטרה להשקיע בניהול השוטף של העסק. בתהליך הליווי העסקי אנו מאפשרים לבעל העסק להתעסק בצד המקצועי, השווקי וכדומה ואנו נסייע להתנהלות השוטפת הכוללת בין היתר :

  • הכנת דוחות תזרימים.
  • הכנת תקציב וכלים ניהוליים.
  • מעקב של תחזית מול ביצוע בפועל.
  • מעקב גבייה מלקוחות.
  • תשלומים לספקים.
  • ניהול מלאי.
  • הצעות בנוגע להתייעלות ושיפור תהליכים.

יעוץ עסקי יעניק לבעל עסק שנמצא במשבר, או בחוסר זמן , סיוע בניהול הנתונים הפיננסים , שקיפות מלאה למצב העסק ברמה חודשית, פיקוח על מערך הגביה  ובניית תקציב שנתי. אנו נעניק לבעל העסק ליווי צמוד בבית העסק ברמה יומית ושבועית בהתאם לדרישה וכן ידע וכלים שעל פי הן ניתן לקבל נתונים חודשיים ולקבל החלטות השקעה “און ליין”.

 

מאמר ” הקמת עסק חדש”

במהלך השנים יצא לי לא פעם לפגוש יזמים צעירים או אזרחים שעבדו כשכירים, בעלי ידע יכולת ורצון לפתח רעיון או לייצר מוצר או ליתן שירות,  באופן עצמאי . במהלך התקופה שכירים או יזמים מתלבטים מתיעצים עם המשפחה עד שם מגיעים למסקנה הנדרשת והיא לפתוח עסק!!

אז סוף סוף  החלטתם להקים עסק חדש משלכם? הרבה מזל טוב
פתיחת עסק הינו מהלך מורכב ומאתגר, אבל הוא לא מוכרח להיות קשה לאורך זמן, ועם העידוד והמידע הנכון ניתן לגלות שהוא אילו מהנה ונעים.

חשוב לי לציין כי לפני שאתם מתחילים לצאת לדרכם המאתגרת וממש לפני פתיחה של העסק שלכם, או אולי שדרוג של עסק שקיים להלן דברים חשובים שכדאי שתכירו קודם לכן שיכולים לסייע לכם בתהליך עצמו.

לפני שאתם קופצים לסניף מע”מ הקרוב לעסקכם חשוב שתדעו כי קיימים ארבעה סוגי עסקים שניתן לפתוח היום: עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות וחברה פרטית בע”מ.

עוסק פטור

עוסק פטור הוא למעשה עוסק שפטור מתשלום מע”מ על העבודה שהוא עושה, ועל הקניות שהוא מבצע עבור העסק אין לו זיכוי על המע”מ שלו. מה שאומר שלא ניתן לבקש מכם חשבונית מס, כי אסור לכם להנפיק אחת כזו. ומצד שני, כל מה שאתם קונים לא מקבל “החזר” מתשלום מע”מ.

עוסק פטור אומר שאתם מרוויחים עד איקס סכום כלשהו בשנה. כשהאיקס  משתנה מדי שנה. יש מספר של שירותים שלא יכולים להיות עוסקים פטורים וזקוקים לבעל מקצוע בשביל לברר את זה לעומק. צריך להבין כי אתם הוא בעצם העסק. תעודת הזהות שלכם היא זאת שמייצגת את העסק. מה שאומר עוד שאתם לא יכולים להוציא לעצמכם תלוש של משכורת אלא חיים מההכנסה עצמה ממה שנשאר. אתם יכולים להעסיק עוד 2 אנשים ולהביא להם משכורת.

עוסק-מורשה

לעוסק זה אין פטור על מע”מ. על כל מה שאתם בעצם מספקים אתם משלמים גם מע”מ. וכל מה שאתם קונים עבור עסק עצמו יש זיכוי על המע”מ. אתם הוא העסק, כמו כן תעודת הזהות שלכם היא מספר הרישום של העסק ואתם לא יכולים להוציא לעצמכם תלוש משכורת. אתם כן יכולים להעסיק אנשים ולשלם להם משכורת.

שותפות

שותפות היא בעצם או עוסק פטור או מורשה, אך ההבדל, שכל אדם בעסק, צריך להיות רשום כשותף בעסק, ברשם השותפויות. רצוי לערוך חוזה עם כל השותפים שבו יצוין  מה החובות ומה הזכויות של כל שותף ואיך יש להתנהל במצב מורכב.

חברה פרטית בע”מ

ישנן מספר סוגי “חברות” כמו חברות הייטק שיכולים ליצור חברה פרטית ושתהיה בע”מ, משמע ערבון מוגבל. לא כל חברה רשאית להיות, חברה בע”מ. חברה פרטית מקבלת מספר של חברה פרטית שנקרא -(ח.פ.). היא נרשמת בגוף מיוחד של המדינה שנקרא -רשם חברות.

כל העסקים חייבים להירשם במס הכנסה, ובמע”מ. חשוב לציין שאם עוסק פטור חורג מהתקציב של הפטור הוא יצטרך לשלם את המע”מ כהפרש או להפוך להיות עוסק  מורשה.

דו”ח רווח והפסד

יש דו”ח שאתם מקבלים מדי שנה שהוא מגיע בסוף של השנה. הוא מגיע אליכם ממנהל החשבונות שלכם. או מרואה החשבון הוא נקרא דו”ח של רווח והפסד. הוא מציג למעשה את כל מה שהרווחתם במהלך השנה מול כל ההוצאות שהיו לכם ואז בשורה תחתונה, הוא מציין כמה נשאר לכם ביד. כלומר הוצאות מינוס ההכנסות.

במידה ואתם בפלוס תזהו שאתם בפלוס משמע שהרווחתם השנה ואם אתם במינוס משמע שהפסדתם השנה.  ברור לכל שההמלצה היא להיות בפלוס במהלך כל השנה ואפילו גבוה. חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום ולקבל סיוע וליווי עסקי בכל שלב ושלב החל מפתיחת עסק ועד לבניית תוכנית כלכלית ותקציב שנתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.